Jak zarobić 2 zł dziennie na rachunku 1000 zł

Mamy już plan na zarobienie miliona, Whoohoo! Pozostaje zrobić pierwszy krok. Ustaliliśmy, że potrzebne nam jest 0.2% dziennie. Zaczynamy od kwoty 1000 zł, więc na początek będziemy chcieli zarobić 2 zł. Jak to zrobić nie ryzykując nadmiernie gdyby coś poszło nie tak?

  • Robot (bazujący na strategii TRIFECTA). Trzeba skonfigurować go tak, by nie ryzykował za wiele. Przy założeniu, że robot będzie działał na co najmniej kilku parach walutowych, ustawię go tak, by na jednej transakcji zarabiał 1 zł.  Wystarczą dwie udane, by plan na cały dzień został wykonany. Zajmowana przez robota pozycja powinna być też na tyle nieduża, że gdyby nie rozwijała się po myśli – nie będzie tragedii i będzie można dać robotowi czas i przestrzeń na dodatkowe wejście. Robot zajmuje pozycję przeciw trendowi, powiedzmy że chcemy, by sprawa została załatwiona 10-20 pipsami, jaka powinna być wielkość pozycji? Dla pary EUR/USD na przykład, wartość jednego pipsa, przy pozycji o wielkości 1 micro lota wynosi ok. 40 groszy, taka pozycja jest więc dla nas o wiele za duża (nieźle, co?). Przy 0.20 micro lota, 1 pips ma wartość ok. 8 groszy, czyli ruch o 15-20 pipsów, da nam naszą złotówkę. Spokojnie więc możemy przyjąć taką wielkość pozycji dla tej pary. Nie ryzykujemy wiele, ruch nawet o 500 pipsów w przeciwnym kierunku to strata 40 zł (4% wartości portfela). Jest OK. Podobne wielkości możemy przyjąć dla innych par.
  • Wejścia ręczne. Tutaj będę stosował strategie gry z trendem. Wielkości pozycji podobne jak w przypadku robota. W końcu, chcemy tylko 2 zł :).

Założenia dodatkowe są następujące:

  • robota „odpalam” po zamknięciu sesji w USA. Na bazie obserwacji – w czasie sesji azjatyckiej robot radzi sobie bardzo dobrze,
  • po zrealizowaniu planu na dany dzień, wyłączamy robota, zamykamy notowania i idziemy biegać, skakać, latać, pływać, whatever you’re into ;),
  • gdy robot wpadnie w tarapaty, myślę nad wsparciem manualnym dopiero po zajęciu przez niego pozycji dodatkowej. Jeżeli robot na danej parze traci ok 4% wartości portfela – zamykam ją bez względu na wszystko i trudno… trzeba będzie odrobić.

Narazie tyle. W praniu będę ewentualnie wprowadzał modyfikacje i dodatkowe reguły. Zabieram się do konfiguracji robota ;)

Happy trading!

 

 

 

1 thought on “Jak zarobić 2 zł dziennie na rachunku 1000 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *