Darwinex – wyzwanie czerwcowe, tydzien pierwszy.

Otworzyłem nowy rachunek handlowy u brokera, który wprowadził unikatowe możliwości dla traderów, w szczególności możliwość zarządzania kapitalem innych inwestorów. Może w najbliższym czasie napiszę coś więcej, póki co, głodnych szczegółów odsyłam na stronę brokera.

Rachunek startuje z kwotą ~500 EUR. Dzienny target to 0.2-0.5% (1 -2.5 EUR). Handluje robot zawierający transakcje w oparciu o dywergencje między ceną a wskaźnikiem momentum, okazjonalnie interweniuję „ręcznie” gdy sprawy zaczynają iść nie po myśli.

Ponieważ na rynkach akcji pojawiła się duża zmienność, możliwe, że będę zajmował też pozycje ręcznie na kontraktach na indeksy SP500 i DAX. W komentarzach pod tym postem będę się starał zamieścić podsumowanie każdego dnia z opisem pozycji zajętych automatycznie i ręcznie.

Na czym polega wyzwanie? Chodzi o to, by zainkasować zaplanowany zysk na dany dzień i albo zakończyć handel, albo do tego stopnia ograniczyć ryzyko, by kolejne transakcje nie miały większego wpływu na dzienny wynik.

Happy trading!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *